19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie autorskie z Anną Mydlińską10 marca 2010 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Mydlińską - licencjonowanym przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym, fascynatką przyrody i dziedzictwa kulturowego Bagien Biebrzańskich, autorką przewodnika pt. "Biebrza" i informatora pt. "Mazury" oraz książek dla dzieci: "Ssaki polskie" i "Ptasi alfabet" prezentujących krótkie, łatwe do zapamiętania wierszyki, których bohaterami są ptaki i ssaki Polski.

    

Mali czytelnicy znajdą w nich odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, np.: Gdzie mieszkają bobry?, Co schrupał lisek na śniadanie?, O co walczy jeleń?, Jak wygląda orzechówka?, Co je trzmielojad?, Co to jest "klangor"?. Obydwie książki są bardzo starannie wydane, wyposażone w przepiękne ilustracje autorstwa Edyty Chuptyś oraz w słowniczek objaśniający trudniejsze słowa.

Podczas wizyty w naszej bibliotece Pani Anna Mydlińska bardzo ciekawie opowiadała uczniom klasy II "A" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach o pięknie i niepowtarzalności biebrzańskiej przyrody.


Swoje wystąpienie wzbogaciła interesującą prezentacją multimedialną o Biebrzańskim Parku Narodowym.


Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia. Uczniowie zadawali Autorce wiele pytań. Chcieli na przykład wiedzieć: Co jedzą bobry?, Ile książek już napisała?, Czy lubi pisać książki?, Kto tak pięknie ilustrował jej książki dla dzieci?, Ile czasu potrzeba na napisanie książki.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Pani Annie Mydlińskiej własnoręcznie wykonane kwiaty oraz obrazek.
Barbara Kuprel
Strona główna