19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkania autorskie z Anną Onichimowską


W dniu 11.06.2007r. gościem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach była Anna Onichmowska - znana i uznana polska pisarka i poetka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszyfilmowych (kilka odcinków do serialu TV "Rodziców nie ma w domu" oraz "Tata, a Marcin powiedział..."), teatralnych i radiowych, felietonów, laureatka prestiżowych konkursów międzynarodowych i krajowych.

Od 1995 roku należy do zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Ostatnio napisała kilka książek i scenariuszy z pisarzem z Finlandii, Tomem Paxalem.

Pisze głównie dla dzieci. Jednak o swojej twórczości mówi następująco: "Staram się pisać tak, żeby dorośli też się nie nudzili, ani przy lekturze moich tekstów, ani przy słuchowiskach, ani oglądając moje sztuki w teatrze. Chciałabym, aby każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie".

Podczas trzech spotkań autorskich literatka prezentowała gimnazjalistom swoje książki: "Hera moja miłość", "Lot Komety", "Trudne powroty", "Samotne wyspy i storczyk", "Żegnaj na zawsze", "Bliscy Nieznajomi".

Twórczość Anny Onichimowskiej jest znana wielu naszym czytelnikom, gdyż książki jej autorstwa posiadamy w swoich zbiorach. Zachęcam pozostałych czytelników do sięgnięcia po te wartościowe i interesujące opowieści.

Spotkania zostały zrealizowane dzięki pomocy finansowej Banku Spółdzielczego w Mońkach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mońkach. Wymienionym sponsorom serdecznie dziękujemy.

Dziękuję również polonistkom Gimnazjum w Mońkach: Pani Lidii Małgorzacie Kraszewskiej oraz Pani Marzenie Paleckiej za pomoc w organizacji spotkań.

Barbara Kuprel
Strona główna