19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

W  dniu  13 listopada 2007 roku  gościem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej
w Mońkach była Beata Ostrowicka - znana i uznana polska pisarka, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Beata Ostrowicka jest absolewntką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pierwszą powieścią była książka pod tytułem "Niezwykłe wakacje", która ukazała się w 1995 roku. Zdobyła uznanie czytelników i krytyków; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR '95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY. Książce "Ale ja tak chcę!" został przyznany tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY. Książka "Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi" została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję "Cała Polska czyta dzieciom".

Książki Beaty Ostrowickiej charakteryzują się żywą akcją, ciekawą fabułą oraz humorem. Autorka porusza ważne problemy młodych ludzi takie jak: tolerancja, umiejętność odnalezienia się w grupie, przyjaźń, pierwsza miłość.

W spotkaniu autorskim, które odbyło się godzinach wieczornych, uczestniczyły uczennice Gimnazjum w Mońkach oraz uczennice SP nr 1 w Mońkach wraz z polonistkami: Panią Małgorzatą Lidią Kraszewską, Panią Marzeną Palecką oraz Panią Beatą Grygo. Autorka opowieściami o sobie i swoich książkach wzbudziła zaciekawienie czytelniczek, które niechętnie rozstały się z naszym gościem.

Twórczość Beaty Ostrowickiej jest znana wielu naszym czytelnikom, gdyż w swoich zbiorach posiadamy następujące książki jej autorstwa:

Barbara Kuprel
Strona główna