19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Leśnicy czytają dzieciom

10 czerwca 2019 roku do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach przybyli leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn, którzy spotkali się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki (m.in. z grupami „5a” i „5c” z Przedszkola w Mońkach) w celu głośnego przeczytania im dwóch pouczających, przyrodniczych książek, które napisał Jarosław Siek: „Sosna – królowa Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej” i „Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńkiej – czyli ekorady na odpady" oraz wierszy ks. Tadeusza Goleckiego z książeczki pod tytułem „Las uczy nas”.

Spotkanie, które przebiegało w atmosferze dziecięcego zaciekawienia, zostało zorganizowane, z inicjatywy Nadleśnictwa Knyszyn, w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – LEŚNICY Z NADLEŚNICTWA KNYSZYN TEŻ". Serdecznie dziękujemy - Panu Nadleśniczemu Piotrowi Gołembiewskiemu oraz towarzyszącym mu Paniom Ewie Lisiewicz i Ewelinie Szklarzewskiej – za piękne czytanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy tego spotkania, w przyszłości, zgodzą się z Wisławą Szymborską, iż "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Barbara Kuprel

Strona główna