19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

FERIE 2019


Dzień VII

31 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „FERIE 2019”. Tym razem uczestniczki zajęć trenowały swoją pomysłowość i wyobraźnię grając w (genialną i prostą w założeniach) grę Story Cubes, która dostarczyła im wiele radości. Spędzały mile czas grając w „Mleczną Drogę” i poznając zalety i właściwości produktów mlecznych. Następnie wykonały kolorowe skrzaty z papieru. Na zakończenie zajęć każde z uczestniczek otrzymała włóczkowego skrzata - na pamiątkę feryjnych spotkań.
Dzień VI

30 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „FERIE 2019”. Na początku zajęć ich uczestniczki wykonały skarpetkowe skrzaty. Następnie bawiły się w układanie mozaik z kolorowych, drewnianych elementów.

Dzień V

29 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się piąte zajęcia p.n. „FERIE 2019” – rozpoczynające cykl zajęć pod nazwą „W krainie skrzatów”. Podczas zajęć dzieci obejrzały książkę o skrzatach. Następnie wykonały kolorowe skrzaty z papieru i plasteliny.


Dzień IV

25 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się czwarte zajęcia z cyklu „FERIE 2019”. Na początku zajęć ich uczestnicy wykonali „Zimową makietę”. Następnie dzieci zorganizowały słodki poczęstunek. Podczas jego trwania opowiadały dowcipy, grały w głuchy telefon, czytały wiersze. Zajęcia zakończyły się grą w kręgle. W opinii dzieci – spotkania w bibliotece odbywające się w pierwszym tygodniu ferii: „wesołe”, „interesujące”, „epickie”, „kreatywne”.
Dzień III

24 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „FERIE 2019”. Uczestnicy zajęć (z nici, tkaniny i plasteliny) wykonali mieszkańców „Zimowej makiety”.
Dzień II

23 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "FERIE 2019". Uczestnicy zajęć wykonali papierowe budynki, które zostaną ustawione na "Zimowej makiecie". Zajęcia upłynęły w radosnej atmosferze tworzenia w grupach.Dzień I

22 stycznia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „FERIE 2019”. Dzieci uczestniczące w zajęciach narysowały plany „Zimowej makiety” oraz wykonały pierwsze elementy, które zostaną na niej ustawione. Zajęcia upłynęły w radosnej atmosferze tworzenia i wzajemnego poznawania się.

Barbara Kuprel
Strona główna