19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

PODLASCY TWÓRCY DZIECIOM - "Mała Albertynka"

5 kwietnia 2017 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował pierwsze spotkanie z cyklu "PODLASCY TWÓRCY DZIECIOM", który ma na celu popularyzację twórczości podlaskich autorów książek adresowanych do dzieci.

Pierwsze spotkanie poświęcone było twórczości białostockiej pisarki pani Katarzyny Janowicz-Timofjejew autorki takich książek jak: "Gwiazdka Antosia", "Jak babcia Ada czytała wiersze", "Opowieści Gawrona", "Albertynka", "Azorek", "Bajka nie tylko dla blondynek", "Kotek w autobusie".

Na początku zebrana publiczność (składająca się: z dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, uczniów klasy II a SP nr 1 w Mońkach oraz uczniów klasy I a SP nr 2 w Mońkach) obejrzała inscenizację pod tytułem "Mała Albertynka" - przygotowaną na podstawie książeczki pod tytułem "Albertynka" autorstwa K. Janowicz-Timofiejew, przez 6 uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Konopka. Przedstawienie bardzo spodobało się widzom - o czym świadczyły brawa na stojąco.

Inscenizację obejrzała również Autorka, która była zachwycona grą aktorską oraz strojami dzieci występujących w "Małej Albertynce". Skierowała wiele ciepłych słów pod ich adresem i wręczyła im książeczki pod tytułem "Albertynka" z własną dedykacją i autografem.

Kolejnym gościem spotkania była pani Dorota Zastocka - mieszkająca w jednej z wsi należących do gminy Mońki. Pani Dorota zainspirowana fabułą "Albertynki" wykonała z filcu śliczne pacynki na palce - przedstawiające bohaterów tej książeczki. Pacynki urzekły Autorkę i obie panie nawiązały współpracę.

Na zakończenie spotkania chętne dzieci mogły kupić wybraną książeczkę p. Katarzyny Janowicz-Timofiejew i ustawić się w kolejce po jej autograf.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam Sali widowiskowej.


Barbara Kuprel