19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie z aktorem Rafałem Supińskim

16 grudnia 2013 roku Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprosiła mieszkańców Moniek na spotkanie z aktorem - Rafałem Supińskim, który urodził się w Mońkach. Na początku Anna Porębska (prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego) przeczyta list gratulacyjny skierowany do R. Supińskiego przez Burmistrza Moniek - Zbigniewa Karwowskiego. Następnym punktem programu była rozmowa Barbary Kuprel z Rafałem Supińskim. Zgromadzona publiczność dowiedziała się, że Rafał ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Studiował też w Czechach w ramach programu Erasmus. Zostając aktorem spełnił swoje marzenia z dzieciństwa. Na stałe współpracuje z teatrem Rampa w Warszawie oraz z Operą i Filharmonią Podlaską, w której zagrał w musicalach "Korczak" i "Upiór w operze". Pojawi się też w operze "Traviata.

W drugiej części spotkania Rafał Supiński zaprezentował kilka utworów ze swego repertuaru. Szczególnie gromkie brawa otrzymał za utwór z musicalu Upiór w operze. W trzeciej części widzowie zadawali aktorowi pytania, na które otrzymywali, często bardzo humorystyczne, odpowiedzi. Burmistrz Moniek, który z powodu licznych obowiązków, przybył na spotkanie pod koniec jego trwania, osobiście złożył swoje gratulacje Rafałowi Supińskiemu.

Spotkanie przebiegające w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie były podziękowania, kwiaty, wspólne zdjęcia, indywidualne rozmowy widzów z aktorem. Wiele osób ustawiło się w kolejce po autograf utalentowanego aktora pochodzącego z Moniek.

Było to drugie, z czterech planowanych spotkań, które zostaną zorganizowane w ramach projektu pn. "Klucz przedsiębiorczości", realizowanego od początku października tego roku przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w partnerstwie z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Mońkach.

Więcej informacji o Rafale Supińskim można znaleźć na stronach:
Barbara Kuprel
Strona główna