19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie autorskie z Agnieszką Suchowierską

17 listopada 2016 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował spotkanie z białostocką pisarką Agnieszką Suchowierską, na które zaprosił uczniów klasy II "A" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach.

Pani Agnieszka Suchowierska ukończyła polonistykę w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w jednej z białostockich szkół podstawowych. W wolnych chwilach zajmuje się między innymi pisaniem książek. Jest autorką książki dla dzieci pod tytułem "Mat i świat", laureatką głównej nagrody IBBY 2015 za najlepszą książkę dla dzieci. Książka ta była również nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i zdobyła wyróżnienie. Poza tym "Mat i świat" znajduje się obecnie na liście bestselerów empiku!

Podczas spotkania Autorka prowadziła z dziećmi rozmowę kierowaną na temat powstawania książki. Opowiadała im o swojej współpracy z ilustratorem Tomaszem Kaczkowskim. Następnie, posiłkując się prezentacją komputerową, pokazała drugoklasistom warunki w jakich uczą się dzieci w różnych krajach. Przez cały czas pytaniami aktywizowała uczniów.

Na zakończenie były kwiaty, gratulacje, podziękowania i podpisywanie książek przez Autorkę. Poza tym wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę zakładkę do książki z autografem Autorki.

Zapraszam na spotkanie z Agnieszką Suchowierską w STREFIE KSIĄŻKI oraz do wysłuchania rozmowy o książce "Mat i świat" z dr Anną Nosek literaturoznawcą z Uniwersytetu w Białymstoku.










Barbara Kuprel