19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie autorskie pod tytułem "Śpiewająca biblioteka"


Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w poniedziałek - 30 listopada 2015 roku, zaprosił uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach na spotkanie z lubelską ilustratorką i autorką książek dla dzieci panią Edytą Zarębską oraz z jej mężem panem Robertem Zarębskim - muzykiem i kompozytorem.

Pisarka zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pod tytułem "Opowieści babci Gruni". Później napisała wiele innych książek, o których można przeczytać na jej stronie internetowej www.babciagrunia.pl

Celem spotkania było zainteresowanie dzieci biblioteką i książką. Przed pojawieniem się Autorki pan Robert przeczytał dzieciom fragment książki. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się w teatralną scenkę, która rozbawiła dzieci do łez. Później pojawiła się pani Edyta w baśniowej kreacji. Podzieliła się z dziećmi swoimi marzeniami z dzieciństwa. Okazało się, że pragnęła zostać pisarką, ale najpierw marzyła o tym, aby nauczyć się czytać. Jej marzenia spełniły się dzięki wiedzy ukrytej w książkach.

Następnie dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na odgadywaniu co rysuje aktualnie pani Edyta. Później była piosenka "Mądra rzeka" (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski; muzyka: Robert Zarębski), którą na żywo grał i śpiewał Robert Zarębski z udziałem śpiewających i klaszczących dzieci.

Na zakończenie były też podziękowania i podpisywanie książek przez Autorkę.

Rewelacyjne, interaktywne spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi przebiegało w miłej atmosferze zaciekawienia i rozbawienia. Pozostanie ono na długo w naszej wdzięcznej pamięci. Państwo Zarębscy już po raz trzeci gościli w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odwiedzą nas ponownie.Barbara Kuprel