19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Spotkanie "Przytulanki filcowanki"

W czwartek (26 października 2017 roku) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie adresowane do dzieci i dorosłych pod nazwą "Przytulanki filcowanki".

Gościem spotkania była pani Dorota Zastocka (mieszkanka gminy Mońki), której wielką pasją jest szycie zabawek. Jej przygoda z szyciem zaczęła się już w dzieciństwie. Jako mała dziewczynka szyła ręcznie poduszeczki na igły, szmaciane laleczki oraz różne stworki. Później ukończyła szkołę krawiecką, w której poznała zasady szycia oraz tworzenia form. Jej ulubionym materiałem, wykorzystywanym do tworzenia zabawek, jest filc kreatywny (tworzywo miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku o dużej gamie nasyconych kolorów). Używa też takich tkanin jak: polar, bawełna, skóra naturalna, plusz. Uszyte przez siebie zabawki wypełnia pianką poliestrową. Poza tym wykorzystuje: koraliki, gotowe oczka, włóczkę na włosy, kolorowe rajstopy, klej na gorąco, nici do łączenia elementów i nadawania im kształtu.

Pani Dorota współpracuje z białostocką pisarką panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew. Tworzy pacynki, które wspierają działania pani Katarzyny na rzecz rozwijania zainteresowań czytelniczych najmłodszych oraz promocji książek.


Barbara Kuprel

Strona główna