19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Piąte spotkanie z cyklu "Z biblioteki nie tak daleko"
- Spotkanie z Noemi Cieślińską pod nazwą "Japońskie krajobrazy"


8 kwietnia 2016 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował spotkanie pod nazwą "Japońskie krajobrazy". Jego gościem była Noemi Cieślińska, która bardzo ciekawie opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej podróży do Japonii. Zaprezentowała prace malarskie, rysunkowe i fotograficzne własnego autorstwa - przedstawiające charakterystyczne elementy japońskiej kultury, przyrody regionu Kansai oraz widoki z miast: Kioto, Nara, Osaka, Himeji, Koya-san oraz z wyspy Itsukushima.

Noemi Cieślińska wczesne dzieciństwo spędziła w Mońkach. Później, wraz z rodzicami, wyjechała do Białegostoku. Obecnie studiuje fizykę na Uniwersytecie w Białymstoku, ale wcześniej skończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jak sama twierdzi, jej pasją jest malarstwo. Maluje z zamiłowania, choć poświęciła trochę czasu na lekcje plastyczne i samodzielne doskonalenie warsztatu. Natomiast fotografią zajmuje się zupełnie amatorsko. Po prostu uwiecznia ciekawe miejsca, sytuacje. Interesuje ją też kultura Japonii oraz język japoński, którego uczy się od kilku lat.

27 stycznia 2016 roku w Muzeum i Archiwum Archidiecezjalnym przy Warszawskiej w Białymstoku odbył się wernisaż wystawy "Japońskie krajobrazy". Wystawa składała się z prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych Noemi Cieślińskiej zainspirowanych pobytem w Japonii. Był to jej debiut wystawienniczy.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań pod nazwą "Z biblioteki nie tak daleko". Dziękuję: Pani Beacie Stoczko (z SP 1 w Mońkach), Pani Alicji Kamińskiej (z SP 2 w Mońkach),Panu Wojciechowi Smółko (z SP 1 w Mońkach) za pomoc w jego organizacji.
Barbara Kuprel