19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie z Michałem Sanczenko


10 lutego 2016 roku, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował spotkanie z Michałem Sanczenko -podlaskim łucznikiem konnym, wieloletnim zawodnikiem międzynarodowej rangi, który kilkakrotnie startował w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Korei zdobywając złote medale i otrzymując tytuł "Best Archer" - przyznawany najlepszym łucznikom zaangażowanym w rozpowszechnianie tej dyscypliny sportowej na świecie. W 2014 roku Michał Sanczenko reprezentował Polskę podczas III rundy Pucharu Europy rozgrywanej w Anglii. Poza tym Pan Michał jest doświadczonym instruktorem łucznictwa konnego.

Podczas spotkania w Mońkach opowiadał bardzo ciekawie o historii łucznictwa konnego na Podlasiu, o swojej łuczniczej pasji, o podróżach z nią związanych oraz o zespole podlaskich łuczników konnych o nazwie AMM Archery. Demonstrował też różnego typu strzały i łuki. Informował jak i z czego są zbudowane oraz na jakiej zasadzie działają. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami m.in. z podróży do Korei oraz do Indii. Wszystkich bardzo zaciekawiły fotografie przedstawiające podlaskich łuczników konnych uczestniczących w hinduskiej produkcji filmowej.

Więcej informacji na temat działalności Michała Sanczenko oraz zespołu AMM Archery prezentuje strona zamieszczona w Internecie pod adresem www.ammarchery.pl

Serdecznie dziękuję Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali.

Barbara Kuprel