19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie z fotografką Małgorzatą Pawelczyk

16 listopada 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie z Małgorzatą Pawelczyk, która jest informatykiem, pasjonatką podróży i fotografii. Szczególnym sentymentem darzy podlaskie krajobrazy przyrody oraz kulturowe. Fascynacje Podlasiem stara się zamknąć w kadrze. Fotografią zajmuje się od 5 lat. Inicjatorka i animatorka grupy hobbystyczno-fotograficznej „Lajkowe spotkania z fotografią”. Członek Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawy fotograficzne: „Krańce świata”, „Podlasie na dwie strony”, „Pod Niebem Podlasia”, Wasilkowska Krajobraźnia”, „Megaslajdowisko na noc muzeów” (w 2015r. i w 2016r.), kwalifikacja do wystawy pokonkursowej im. Wiktora Wołkowa: „Podlasie w obiektywie” (w 2015r. i w 2016r.), kwalifikacja do wystawy pokonkursowej II Biennale Fotografii Pejzażu Podlasia im. Wiktora Wołkowa” pod hasłem „Człowiek w krajobrazie”, kwalifikacja do wystawy pokonkursowej IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Taki pejzaż” im. Henryka Rogozińskiego, III miejsce w Konkursie Ogólnopolskim im. Wiktora Wołkowa „Podlasie w Obiektywie” (w 2017r.), I miejsce w Konkursie Ogólnopolskim im. Rogozińskiego: „Taki pejzaż” (w 2017r.).

Podczas spotkania Pani Małgorzata zachwyciła zgromadzoną publiczność prezentowanymi fotografiami własnego autorstwa oraz oczarowała ją swoją osobowością. Świetnym dopełnieniem całości była muzyka w wykonaniu Pana Timura Slavov.

Barbara Kuprel

Strona główna