19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie autorskie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem


6 listopada 2019 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił 5 klas z monieckich szkół podstawowych na niezwykłe spotkanie z podróżnikiem Robertem Czerniakiem pod nazwą „Dokąd prowadzą nasze marzenia – opowieść o rowerowej wyprawie 10 tysięcy kilometrów przez Australię”.

Było to bardzo mądre, pouczające i emocjonujące spotkanie podczas, którego podróżnik opowiadał o walce z nowotworem syna, o zmaganiach z przeciwnościami losu, o spełnianiu marzeń, o podróżach bez granic, o przemierzaniu na rowerze wraz z synem dziesięciu tysięcy australijskich bezdroży, o książce, która powstała na podstawie ich wspólnych przeżyć oraz o przyjaźni, którą zbudował ojciec ze swoim synem Joachimem. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami z podróży.

Na zakończenie spotkania podróżnik zaprosił przedstawicieli pięciu klas do udziału w konkursie związanym z jego wyprawami. Zwycięzcą został Igor - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, który w nagrodę (ufundowaną przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego) otrzymał książkę „Podróże do granic” - napisaną przez Roberta Czerniaka wspólnie z jego synem Joachimem. Po spotkaniu chętne osoby mogły zakupić tę książkę z autografem naszego gościa.Barbara Kuprel
Strona główna