19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie podróżnicze: „SYBERIA, przestrzeń jakiej nie znałem”

22 lutego 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie podróżnicze pod nazwą „SYBERIA, przestrzeń jakiej nie znałem”. O swojej podróży do Rosji opowiadał Radosław Kapica - z wykształcenia informatyk, z zamiłowania podróżnik.

W podróż do Rosji wyruszył sam, mimo, że plan był inny. Poleciał samolotem do Moskwy, gdzie spędził kilka dni, potem pojechał koleją na Syberię, która latem nie jest tak surowa i niedostępna jak zimą, ale równie piękna. Przebywał tam około 3 tygodni. Był między innymi w Irkucku, gdzie wielu ludzi pamięta swoje polskie korzenie. Trochę czasu spędził na wyspie Olchon, gdzie pływał w Bajkale. Następnie w górach, w miejscowości Arszan, uzdrowisku, próbował ziół, leczniczej wody i lokalnych potraw. Na koniec pojechał do Krasnojarska, gdzie spotkał się z kolegą z Polski. Na Syberii przemieszczał się głównie pieszo i autostopem, dzięki czemu przeżył kilka ciekawych spotkań z ludźmi.

Podczas bardzo interesującej opowieści Pan Radosław posiłkował się prezentacją komputerową demonstrującą zdjęcia z podróży na urokliwą Syberię. Świetnym uzupełnieniem całości była wystawka pamiątek z podróży.


Barbara Kuprel

Strona główna