19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie z Wojciechem Syguła
"Husky, czyli żyć, by biegać "


22 czerwca 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie pod nazwą "Husky, czyli żyć, by biegać". Jego gościem był Wojciech Syguła - maszer z gminy Trzcianne, który mówił o gonitwie za marzeniami psim zaprzęgiem oraz o tym jak stał się częścią prawdziwego stada i jak husky zmieniły Jego życie.

Pan Wojtek, zwycięzca wyścigów we francuskich Alpach i nad rzeką Wołgą w Rosji, bardzo interesująco opowiadał o przygotowaniach do zawodów. Równie ciekawie relacjonował udział psiego zaprzęgu w zawodach. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami oraz filmikami, które pokazywały m.in.: jak powozi się psim zaprzęgiem, jak wygląda trening psów, jak psy biegną podczas zawodów.

Jego pasja, czyli życie i podróżowanie w towarzystwie czworonożnych przyjaciół, to ciężka systematyczna i czasochłonna praca, wymagająca wiele samodyscypliny i wiedzy o psach, ale dająca mnóstwo radości i satysfakcji.

Gratulujemy panu Wojtkowi i życzymy mu kolejnych zwycięstw.

W jego sukcesach i porażkach towarzyszy mu Greta Rogoz, która kocha psy, dba o nie, zna historię każdego z nich i bardzo dużo wie o psich zaprzęgach i zawodach. Pani Greta również uczestniczyła w spotkaniu i uzupełniała wypowiedzi pana Wojtka.
Barbara Kuprel