19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Spotkanie z Japonią


23 czerwca 2010 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zostały zorganizowane dwa spotkania na temat Japonii, w których uczestniczyli uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach oraz uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Zajęcia prowadzili nauczyciele ze szkoły języka japońskiego "AKARI" w Białymstoku: p. Anna Kuligowska oraz p. Hiroshi Nemoto (Japonia). Temat spotkań oraz osoby prowadzące wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści o życiu szkolnym i domowym japońskich dzieci. Uczniowie zadawali gościom wiele dociekliwych pytań. Nie potrafili ukryć swojego zdziwienia, gdy usłyszeli, że rok szkolny w Japonii rozpoczyna się w kwietniu, wakacje trwają 40 dni, a szkołę sprzątają sami uczniowie.


Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudziło pismo japońskie. Uczniowie z wielką uwagą śledzili ruchy ręki p. Hiroshi Nemoto, który pisał wyrazy w znakach kanji. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kartkę ze swoim imieniem zapisanym w języku japońskim.
Na zakończenie były kwiaty i podziękowania.Barbara Kuprel
Strona główna