19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Timur Slavov - Wieczór kameralny muzyki instrumentalnej


Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w sobotę - 28 czerwca 2014 roku, zaprosił mieszkańców Moniek do sali widowiskowej Monieckiego Ośrodka kultury na wieczór kameralny muzyki instrumentalnej.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił p. Timur Slavov - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, który przybył do Moniek z Ukrainy. Jest absolwentem Państwowej Uczelni Kultury w Melitopolu oraz wydziału muzycznego Państwowego Uniwersytetu im. B. Chmelnickiego w Melitopolu. Gra na perkusji, domrze, harmonijce ustnej, banjo, gitarze basowej, klasycznej, elektrycznej i akustycznej. Sam komponuje. Na swoim koncie ma liczne występy zbiorowe oraz indywidualne. Zna kilka języków: ukraiński (ojczysty), białoruski, rosyjski, bułgarski, angielski i polski. Interesuje go muzyka, rysunek, turystyka rowerowa, rzeźbiarstwo artystyczne oraz fotografia. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach.

Wieczór rozpoczął się rozmową Barbary Kuprel z Timurem Slavov. Następnie muzyk zaprezentował kilka utworów własnego autorstwa. Popisał się wspaniałą grą na gitarze oraz pięknym głosem. Jego występ został nagrodzony gromkimi brawami, kwiatami i podziękowaniami.

Muzycznemu spotkaniu towarzyszyła wystawa interesujących zdjęć wykonanych przez Pana Timura na Ukrainie oraz w Polsce, które ponownie zostaną wyeksponowane we wrześniu 2014 roku w wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Dziękujemy Panu Radosławowi Krahel - za czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem urządzeń dźwiękowych, Pani Alicji Halickiej-Pochodowicz - za pomoc w organizacji wystawy fotografii autorstwa p. Timura, Pani Ewie Konopka - za zainspirowanie mnie do zorganizowania muzycznego spotkania z artystą, Monieckiemu Ośrodkowi Kultury - za użyczenie nam sali widowiskowej wraz z wyposażeniem, Pani Ewie Mejsak oraz Panu Mateuszowi Olechno - za pomoc w organizacji spotkania, Publiczności za obecność.

Posłuchaj utworów Timura Slavov: Set lista utworów
Rozmowa Barbary Kuprel z Timurem Slavov
Barbara Kuprel
Strona główna