19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Warsztaty wyrobu sztucznej biżuterii

25 listopada 2011 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się "Warsztaty wyrobu biżuterii" skierowane do czytelniczek z młodszych klas szkoły podstawowej, ich mam oraz innych zainteresowanych pań. Miały one na celu zdobycie przez uczestniczki wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia oryginalnej sztucznej biżuterii, pobudzenie ich fantazji i wyobraźni, ich integrację oraz zachęcenie matek i córek do podejmowania wspólnych twórczych działań, które mogą być źródłem radości i satysfakcji oraz promocję książek z zakresu robótek ręcznych, wskazanie biblioteki jako miejsca spędzania wolnego czasu.

Przewodnikiem po świecie lśniących paciorków oraz narzędzi służących do ich łączenia w kolczyki i bransoletki była Pani Barbara Pac, która zwyczajowo "Warsztaty wyrobu biżuterii" prowadzi we własnej wiosce tematycznej Pacowa Chata. Osoby uczestniczące w spotkaniu przekonały się, że koraliki o różnych kształtach, rozmiarach i barwach, tasiemki i sznurki doskonale nadają się do komponowania z nich baśniowych wzorów wisiorków, naszyjników i bransoletek.

Na zakończenie warsztatów wszystkie uczestniczki zabrały ze sobą do domu wykonane ozdoby, które niewątpliwie mogą być doskonałym prezentem dla osób szczególnie bliskich.
Barbara Kuprel