19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl

Warsztaty plastyczne "Laleczki z niteczki" w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach

W dniu 28 listopada 2014 roku, Barbara Kuprel (kier. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach) przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach warsztaty plastyczne pod nazwą "Laleczki z niteczki". Miały one na celu doskonalenie umiejętności manualnych dzieci, pobudzanie ich wyobraźni, nawiązanie do przeszłości, integrację dzieci.

Własnoręcznie wykonane, kolorowe laleczki z włóczki mogą być śliczną ozdobą np. choinkową, miłym prezentem dla kogoś bliskiego, laleczką - przytulanką , kukiełką w inscenizacji teatralnej, itp. To, w co zamienimy włóczkę, zależy tylko od naszej wyobraźni. Z białej nitki możemy zrobić np. aniołki lub śnieżynki, z kolorowej zaś królewnę, księżniczkę lub jakąś inną postać. Do wykonania laleczek potrzebna jest włóczka, nożyczki i ewentualnie dodatki, takie jak np. koraliki, sznureczki, wstążeczki, koronka.

Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas IV "B" i IV "C, zostały zorganizowane w ramach współpracy biblioteki szkolnej ze SP 2 w Mońkach z Biblioteką Publiczną w Mońkach. Pomysłodawczynią ich zorganizowania była pani Alicja Kamińska (nauczyciel - bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach).Barbara Kuprel