19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Anna Porębska: "Z sympatią o Białorusi"

15 listopada 2012 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się trzynaste spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Gościem spotkania była p. Anna Porębska - nauczycielka (SP nr 2 w Mońkach), Prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół "Dwójki", która zwiedziła między innymi: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Macedonię, Serbię, Rumunię, Chorwację, Bułgarię, Grecję, Słowenię, Włochy, Czechy, Słowację, Węgry, Litwę, Białoruś oraz Tatry, Bieszczady i Alpy.

Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

Na początku spotkania publiczność została poczęstowana ciepłymi i pysznymi pierożkami ruskimi, pierożkami z mięsem oraz pierożkami z kapustą i grzybami - przygotowanymi przez p. Annę Porębską oraz przez jej siostrę, p. Agnieszkę Matyja. Następnie p. Ania "zabrała wszystkich w podróż do naszych wschodnich sąsiadów". Posiłkując się elektronicznymi zdjęciami z podróży, bardzo ciekawie i z ogromną sympatią, opowiedziała o zwyczajach, kulturze, wierzeniach, ludziach, kuchni, przyrodzie, zabytkach i miejscowościach Białorusi, takich jak: Brześć, Grodno, Nowogródek, Zaosie, Nieśwież, Mińsk, Lida, Szczuczyn, Murowanka, Synkowicze, Wołczyn. Na zakończenie spotkania wystąpienie p. Anny Porębskiej zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Czytelników zainteresowanych zakątkami świata, które zwiedzili Państwo Anna i Dariusz Porębscy zapraszamy na ich stronę internetową
TREKKING WYPRAWY i WYCIECZKI GÓRSKIEBarbara Kuprel
Strona główna