19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Agnieszka Stankiewicz; Łukasz Kierus:
"Czasem słońce, czasem deszcz, czyli 5 tygodni na równiku"

31 stycznia 2013 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Jego gośćmi byli Państwo Agnieszka Stankiewicz i Łukasz Kierus.

Pani Agnieszka urodziła się w Mońkach. Dzieciństwo spędziła w Krypnie. Obecnie mieszka w Białymstoku. Z wykształcenia jest prawnikiem. Natomiast zawodowo pełni funkcję redaktora naczelnego wydawnictwa Illuminatio.

Pan Łukasz od urodzenia mieszka w Białymstoku. Ukończył studia biologiczne. jest właścicielem sklepów internetowych (księgarni oraz medycyny naturalnej).

Goście razem prowadzą działalność wydawniczą i gospodarczą, razem też podróżują. Zwiedzili między innymi: Indie, Indonezję, Malezję, Meksyk, Brunei, Egipt, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny.

Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

Podczas spotkania w monieckiej bibliotece udowodnili, że potrafią też bardzo ciekawie i barwnie opowiadać o swoim pobycie w Indonezji, na egzotycznych wyspach Jawa i Sumatra, pełnych czynnych wulkanów i wspaniałych budowli. Swoją opowieść wzbogacili prezentacją zdjęć z podróży oraz oryginalną indonezyjską muzyką.

W połowie spotkania przyszedł czas na doznania smakowe. Zebrana publiczność została poczęstowana typową indonezyjską potrawą o nazwie nasi goreng (ryż z warzywami i orientalnymi przyprawami) - przygotowaną przez Panią Agnieszkę.

Spotkaniu towarzyszyła też wystawa pamiątek z egzotycznej wyprawy.

Relacje z licznych podróży naszych gości zamieszczone są w Internecie pod adresem: lukaga.geoblog.pl/Barbara Kuprel
Strona główna