Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach
19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Robert Makuła:
"Tunezja - słoneczny, uroczy i gościnny kraj"


12 grudnia 2013 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się 18 spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Jego gościem był Robert Makuła - pełniący obowiązki Komendanta Straży Biebrzańskiegio Parku Narodowego, który zwiedził m.in. Bośnię, Chorwację, Szwecję, Finlandię, Danię, Tunezję.

Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

Robert Makuła mówił o walorach turystycznych Tunezji. Duże wrażenie zrobili na nim troglodyci, których domy znajdują się w skałach. Mieszkają oni w warunkach zbliżonych do tych, w których żyli ich przodkowie 2 tysiące lat temu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły mu też przejażdżki po Saharze na wielbłądach oraz terenowymi Land Roverami. Bardzo podobało mu się też miasto Al-Dżamm ( fr. El Jem), które zostało założone na ruinach rzymskiego Thysdrus w pobliżu dawnego miasta punickiego.

Swoją opowieść o urokliwej Tunezji Robert Makuła ilustrował fotogalerią przygotowaną w formie prezentacji komputerowej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pamiątek z podróży.

Podczas spotkania zebrana publiczność została poczęstowana potrawą z kurczaka oraz kuskus - tradycyjną potrawą rodem z Tunezji, ale znaną we wszystkich krajach arabskich.Barbara Kuprel
Strona główna