19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Radosław Kapica: Tajlandia i Kambodża z plecakiem"

W dniu 8 września 2011 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Gościem spotkania był Radosław Kapica - z wykształcenia informatyk, który zwiedził m.in.: Tajlandię, Kambodżę, Maroko, Hiszpanię, Szkocję, Teneryfę, Chorwację, Sardynię, Irlandię. Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

Podczas spotkania, Radosław Kapica potrafił nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością. Bardzo interesująco, barwnie, ekspresyjnie i humorystycznie opowiadał o ludziach, kulturze, obyczajach, środkach transportu, architekturze i krajobrazach Tajlandii oraz Kambodży. Swoją wypowiedź ilustrował zdjęciami i filmami z podróży. Ponad dwugodzinne spotkanie przebiegało w atmosferze dużego zaciekawienia i rozbawienia.

W przerwie spotkania publiczność została poczęstowana potrawą tajską, którą należało jeść pałeczkami. Lekcji posługiwania się nimi udzielił bohater spotkania. Na zakończenie spotkania Radosław Kapica wręczył nagrody osobom uważnie słuchającym jego relacji.Barbara Kuprel
Strona główna