19-100 Mońki    ul. Białostocka 25;    tel. 85 716 27 43;    e-mail:    biblioteka4dzieci@op.pl


Anna Porębska: "Po bezdrożasch Rumunii i Bułgarii"

W dniu 13 października 2011 roku w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Z apetytem na świat". Gościem spotkania była Anna Porębska - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, która zwiedziła m.in.: Rumunię, Chorwację, Bułgarię, Grecję, Słowenię, Włochy, Czarnogórę (Montenegro) oraz Tatry, Bieszczady i Alpy. Spotkanie przebiegało zgodnie z programem:

Podczas spotkania, Anna Porębska podzieliła się swoimi wrażeniami z wędrówek , po bezdrożach Rumunii i Bułgarii, które odbyła wraz z mężem Dariuszem Porębskim (podczas ostatnich wakacji). Bardzo ciekawie opowiadała o przygotowaniach do tej wyprawy oraz o pięknych krajobrazach, jaskiniach, przełęczach, przebytych szlakach górskich, napotkanych ludziach i bogato zdobionych rysunkami monasterach. Swoją relację, ilustrowaną prezentacją komputerową demonstrującą zdjęcia z podróży, wzbudziła duże zainteresowanie zgromadzonych czytelników.

W przerwie spotkania publiczność została poczęstowana potrawą, przygotowaną (przez Barbarę Kuprel) na wzór tej, którą bardzo często Państwo Porębscy posilają się "na szklaku". Uzupełnieniem spotkania była wystawa map, przewodników turystycznych, albumów ze zdjęciami, autorskiej kroniki wyjazdów oraz opisanych kamyków - przywiezionych przez Panią Anię i jej męża z odwiedzonych miejsc.

Czytelników zainteresowanych zakątkami świata, które zwiedzili Państwo Anna i Dariusz Porębscy zapraszamy na ich stronę internetową
TREKKING WYPRAWY i WYCIECZKI GÓRSKIE

Barbara Kuprel
Strona główna